اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» است.
(مقام معظم رهبری)

اردوهای راهیان نور فرصت ارزشمندیست تا فقط به یاد آوریم قسمت کوچکی از جان فشانی و رشادتهای فرزندان این آب و خاک را که در جریان هشت سال دفاع مقدس دربرابردشمن قسم خورده نمایش داده شود.

راهیان نور فرصتی برای خودسازی و درک رشادتهای شهیدان است.
اردوهای راهیان نورتجلی حضور رشادت وشهادت است که درقالب فرهنگی عظیم برگزار می شود و در راستای برنامه های فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور به درک والای رشادت وازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس خواهند رسید.

با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی، دو کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب کاروان خواهران از تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶لغایت ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ و کاروان برادران نیز از تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ لغایت ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ به مناطق عملیاتی جنوب کشور ( استان خوزستان ) اعزام گردیدند .

برگزاری جلسات و تعیین مسئولین کاروان:

با توجه به لزوم نظم و ترتیب در هنگام برگزاری اردوی فرهنگی راهیان نور و به منظور تقسیم وظایف مختلف و با نظر اعضای ستاد راهیان نور، جلسات متعددی جهت هماهنگی برگزار گردید و مسئولینی در سمتهای مختلف ازجمله مسئول اجرایی اردو ، تیم های فرهنگی و تبلیغات ، واحد اطلاع رسانی و مسئولین اتوبوسها ،تدارکات،پشتیبانی وغیره مشخص شدند. همچنین هماهنگی لازم جهت اسکان و اتوبوس ها و نیزبا سازمان بسیج دانشجویی کشور انجام شد.

حضور یک روحانی در تک تک تمامی اتوبوس ها و حضور راویان برجسته هشت سال دفاع مقدس

در طول این سفر از مناطقی چون فکه ، فتح المبین ، پادگان زید ، طلاییه ، اروند رود ، یادمان شهدای آبادان ، معراج شهدای محمودوند ، دوکوهه ، یادمان گردان تخریب و …

به قید قرعه به تعدادی از زائران کربلای ایران درشلمچه کمک هزینه زیارت کربلای معلی اهدا گردید.

گفتنی است در این اردو پک های فرهنگی به زائران عزیز هدیه داده شد و برنامه های متنوعی از جمله مسابقه عکاسی و نمایش و روایتگری و طبق رسم هرساله در شب سوم در خرمشهر برگزاری باشکوه مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه الاسلام و …

در بین دانشجویان برگزار گردید.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار…