اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب « #فراموشی » و « #تحریف » است.

“مقام معظم رهبری (مدظله العالی)”

 

🔶اردوهای راهیان نور فرصت ارزشمندیست تا فقط به یاد آوریم قسمت کوچکی از جان فشانی و رشادتهای فرزندان این آب و خاک را که در جریان هشت سال دفاع مقدس دربرابردشمن قسم خورده نمایش داده شود.

※ راهیان نور فرصتی برای خودسازی و درک رشادتهای شهیدان است.

اردوهای راهیان نورتجلی حضور رشادت و شهادت است که درقالب فرهنگی عظیم برگزار می شود و در راستای برنامه های فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور به درک والای رشادت وازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس خواهند رسید.

 

※با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی، دو کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب کاروان #خواهران از تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۶لغایت ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ و کاروان #برادران نیز از تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ لغایت ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ به مناطق عملیاتی جنوب کشور ( استان خوزستان ) اعزام گردیدند .

 

※برگزاری جلسات و تعیین مسئولین کاروان:

🔸با توجه به لزوم نظم و ترتیب در هنگام برگزاری اردوی فرهنگی راهیان نور و به منظور تقسیم وظایف مختلف و با نظر اعضای ستاد راهیان نور، جلسات متعددی جهت هماهنگی برگزار گردید و مسئولینی در سمتهای مختلف ازجمله مسئول اجرایی و ستادی اردو ، تیم های فرهنگی و تبلیغات ، واحد اطلاع رسانی و مسئولین اتوبوسها ،تدارکات،پشتیبانی ، رسانه و… مشخص شدند. همچنین هماهنگی لازم جهت اسکان و اتوبوس ها و نیزبا سازمان بسیج دانشجویی کشور انجام شد.

 

※حضور یک روحانی در تک تک تمامی اتوبوس ها و حضور راویان برجسته هشت سال دفاع مقدس

 

※در طول این سفر از مناطقی چون فکه ، فتح المبین ، پادگان زید ، طلاییه ، اروند رود ، معراج شهدای محمودوند ، دوکوهه ، یادمان گردان تخریب و … بازدید و زیارت به عمل آمد.

 

※به قید قرعه به تعدادی از زائران کربلای ایران درشلمچه کمک هزینه زیارت کربلای معلی اهدا گردید.

 

※گفتنی است در این اردو پک های فرهنگی به زائران عزیز هدیه داده شد و برنامه های متنوعی چون رسم هرساله شب سوم در خرمشهر برگزاری باشکوه مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه الاسلام و …

در بین دانشجویان برگزار گردید.

 

🔹در پایان تمامی خادمین اردوی راهیان نور بسیج دانشجویـے تهران جنوب

از تمامی زائران این سفر نورانی بابت هرگونه کم و کاستی  طلب حلالیت نموده.

 

“خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار…”

#الهم_الرزقنا_شهادت…🌹

بسیج دانشجویـے تهران جنوب